ZEKAT

ZEKAT BAĞIŞI PROJEMİZ

Dünya üzerinde yaklaşık 815 milyon insan açlıkla hayatta kalma mücadelesi veriyor.

VERENEL DERNEĞİ sayesinde bugün dünyanın dört bir tarafına yardım faaliyetlerini sürdürmektedir. Derneğimiz  bu sıkıntıyı olabildiğince minimum seviyeye indirgemeye çalışılmaktadır, bunun için de pek çok projelerimiz vardır.

Bu projelerimizden biri de zekat bağışı  projesidir.

 

ZEKAT, sözlük anlamı  “ övgü, bereket,temizleme çoğalma” anlamına gelmektedir. Bir fıkıh terimi olarak zekat şöyle tarif edilir: Belli mal türlerinin belirli bir bölümünü, Allah Teâlâ’nın belirlediği bir kısım müslümanlara mülk olarak vermektir

 

 “Namazı kılın ,zekâtı verin,önceden kendiniz için yaptığınız her iyiliği  Allah'ın katında bulacaksınız.Şüphesiz Allah, yapmakta olduklarınızı  noksansız görür." (el-Bakara 110)

 

ZEKAT BAĞIŞI PROJEMİZ  

Yaşanabilir bir dünya için zekat bir anahtardır. VERENEL DERNEĞİ olarak 40.000 kişiye ZEKAT, fitre nakit yardım yapılmaktadır.Gelin hep birlikte merhamete, iyiliğe, muhtaca uzanan VERENEL olalım. Sen de elini  uzat, dünya ayağa kalksın.

  

“Şüphesiz iman edip salih ameller işleyen, namazı dosdoğru kılan ve zekâtı  verenlerin mükâfatları Rableri katındadır. Onlara korku yoktur. Onlar mahzun da olmayacaklardır.” BAKARA 277

Haber Galeri

Bu Makaleye Yapılan Yorumlar

Yorum Yazın

Gönder

"Binlerce yardıma muhtaç insan için bir umut kaynağıda siz olun."