Su Kuyusu

Afrika’nın su ile imtihanı ;

Dünyada yaklaşık 700 milyon insan temiz suya ulaşamıyor ve yaklaşık 2 milyar insanın içtiği su ise hijyen kurallarına uymamaktadır.

 Bu sebeple de pek çok salgın hastalıklar ve can kayıpları yaşanıyor.

Tüm bu sıkıntıları çeken ve “susuzluk" deyince aklımıza Afrika kıtası ve su kuyuları geliyor. Birleşmiş Milletler verilerine göre Afrika’daki insanların %66’si kurak ve yarı kurak bölgelerde susuzluk problemi çekiyor.

Başta bu kuraklık olmak üzere yetersiz beslenme ve kirli suları içmek zorunda kalan insanlar, kolera, tifo, dizanteri, zatürre gibi hastalıklar yüzünden her gün yüzlerce insan hayatını kaybediyor. Bizler sıcacık yuvalarımızda,musluğumuzu açtığımızda tertemiz sularımız akarken belki onları anlamak kolay olmayabilir fakat Müslüman diğer Müslüman kardeşinin derdiyle dertlenmek, acısına ortak olmak ve bulunduğu nimetlerin şükrünü eda etmekle mükelleftir. Günümüzde bu insanlık dramını en aza indirmek için harekete geçen "Verenel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği" bağışçılarının desteği ile Afrika’da binlerce insana can oluyor. 

Derneğimizin amacı Afrika ve Asya'da su kuyusu projeleri ile kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek, din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin kilometrelerce uzaklıktan bir bidon suyu getirme zahmetine çare olmaktır.

SU KUYUSU Projelerimize nasıl Destek olabilirsiniz ?

- SU KUYUSU açtırma maliyetleri, ülkeye, bölgeye ve kuyunun nasıl açılacağına göre değişiklik arz etmektedir.

- Bir su kuyusu genelde 100 kişinin ihtiyacını karşılamaktadır.

- Projemizin kapsamı Afrika ve Asya kıtasıdır. Somali (Mogadişu), Somali (Baidao), Arakan, Uganda, Bangladeş,Tanzanya,Uganda,Afrika(Çad)  kapsamaktadır.

SU KUYUSU AÇTIRMA BEDELLERİ

BANGLADEŞ 5000 TL
ARAKAN KAMP 5000 TL
UGANDA 15000 TL
ÇAD 18000 TL
TANZANYA 18000 TL
SOMALİ BAİDAO 18000 TL
SOMALİ MOĞADİŞU 21000 TL

 

Haber Galeri

Bu Makaleye Yapılan Yorumlar

Yorum Yazın

Gönder

"Binlerce yardıma muhtaç insan için bir umut kaynağıda siz olun."