Kumbara

KUMBARA

“Küçük, büyük infak ettikleri her nafaka ve (Allah yolunda) aştıkları her vaadi, mutlaka Allah’ın yaptıklarının daha güzeliyle onlara karşılığını vermesi için, bunlar onlar adına yazılmıştır.” (Tevbe 121)

Allah rızası için infak etmek, Allah’a ibadetin öyle bir parçasıdır ki; onsuz din olmaz, onsuz dinin lezzetine ulaşılmaz. Başkasına verilen varlığın infak olabilmesi için her şeyden önce gayenin Allah rızası olması önemlidir.

 Allah’ın lütuf ve inayetine mazhar olabilmek için sahip olduğumuz ve severek bağlandığımız varlıklarımızı Allah yolunda infak etmemiz gerekir. Zira gökte ve yerde ne varsa ve insanlar mâlik oldukları şeylerin emanetçileridir. Bu nedenle de Allah’a ait olan her şey Allah’ın emrettiği biçimde infak edilmeli, yani cimrilik edilmemelidir.

Allah yolunda infak edilenin büyüğü küçüğü olmaz. Eğer rıza Allah ise 1₺ de infaktır 100 ₺’de. Ecdadımız Damlaya damlaya göl olur demiştir. Sizler de kumbaralarımıza büyük küçük nakitler atarak kumbaralarınızı bize bağışlayabilirsiniz.

Siz de bu hayır kervanına katılmak, kumbara projemize destek olmak isterseniz kumbaralarınızı şubelerimizden temin etmeniz yeterlidir.

Haber Galeri

Bu Makaleye Yapılan Yorumlar

Yorum Yazın

 

NOT : İstek, Öneri ve Taleplerinizi İLETİŞİM bölümünden yapabilirsiniz..

Gönder

"Binlerce yardıma muhtaç insan için bir umut kaynağıda siz olun."