Katarakt Ameliyatı

KATARAKT NEDİR?

Katarakt, göz bebeğinin arkasında bulunan görmeyi sağlayan göz içi merceğinin saydamlığını kaybetmesidir. Gözde buğuluğa, yetersiz görmeye, baş ağrısına sebep olur.

Katarakt hastalığının nedenleri ise daha çok yaşlanmanın sonucu ve yetersiz beslenme, sıcak hava, göz doktorlarının yetersizliği, uygunsuz ortam gibi sebeplerden ötürü milyonlarca genç insanlarda da bu hastalık görülmektedir. Afrika’da yaşayan bir milyar insanın neredeyse %1.2’si göremiyor. Görememe nedenlerinin başında ise bu katarakt hastalığı gelmektedir. Ve milyonlarca Afrikalı insan bu karanlığa mahkumdur.

KATARAKT NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Oluşmuş bir kataraktın tek tedavi yolu ameliyattır. Göz üzerindeki matlaşmış  olan lens ameliyat esnasında  çıkartılırarak yerine yapay lens takılır ve görme netleşmiş olur.

Biz de Verenel Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği olarak olarak başlatmış olduğumuz “Gözlere Şifa vesilesi Ol” projemizle siz değerli bağışçılarımız vesilesi ile kardeşlerimizi karanlık dünyalarından kurtarmaya niyet ettik.

Gelin yardım edelim, bir ameliyat ile tedavi edilebilen Katarakt yüzünden kimseyi karanlığa terk etmeyelim.

 

BİR KATARAKT AMELİYAT BEDELİ:  700 TL’DİR.

Ameliyat sonrası ilaçları ve  hastanın kullanması gereken gözlük ihtiyaçları,kontrol amaçlı yapılan cheuk up da bu bedelin içerisindedir.

 

 

PEKİ ROJEMİZE NASIL DESTEK VEREBİLİRSİNİZ?

Bağışınızı  sayfamızın  Online Bağış bölümünden yapabileceğiniz gibi Hesap numaraları kısmından hesaplarımızı kullanarak da yapabilirsiniz.

 

 

 

Haber Galeri

Bu Makaleye Yapılan Yorumlar

Yorum Yazın

Gönder

"Binlerce yardıma muhtaç insan için bir umut kaynağıda siz olun."